ROZHOVOR S UMĚLKYNÍ A INTERIÉROVOU DESIGNÉRKOU JACQUIN HEADEN

 Máte potíže s výběrem perfektních produktů z našeho e-shopu, které by doplnily váš interiér? Získejte cenné poznatky z našeho rozhovoru s designérkou interiérů Jacquin Headen, se kterou diskutujeme o tomto a mnohem více!

 

  • Předtím než začnete vybírat barvy pro jakýkoli interiér, na co by měl člověk myslet jako první?

Uvažování o typech barev, které rádi nosíte ve svém šatníku, může být velmi užitečné při určování, které barvy byste si užili ve svém domově. Máte rádi výrazné barvy? Pak zvažte v interiéru živé barvy. Pokud preferujete převážně neutrální barvy ve vašem šatníku, pravděpodobně budete milovat interiér plný neutrálních tónů. Je důležité si pamatovat, že neutrály nemusí být nudné, pokud jsou provedeny tak, aby vytvářely mnoho vizuálního zájmu. Hledejte položky s velkým množstvím textury a zvažte použití různých vzorů v rámci vaší neutrální barevné palety. Pokud se při výběru dekorací rozhodnete pro neutrální cestu, nebojte se zahrnout do interiéru alespoň jednu barevnou vázu!

  • Jaká jsou pravidla pro kombinaci barev v interiéru?

Skutečně neexistují žádná pravidla, která by člověk musel dodržovat při výběru barev pro váš dekor. Váš interiér je velmi osobní a je odrazem vaší osobnosti. Klíčem je vyplnit svůj prostor věcmi, které milujete! Sestavení sbírky předmětů, které zachycují to, co máte rádi, učiní váš prostor jedinečným a nezapomenutelným. Začátek sestavení základu stylového nábytku bude plátnem, na kterém budou vaše jedinečné dekorativní položky zářit vedle sebe. Pokud se někdy ocitnete v obtížné situaci při kombinování barev, obraťte se na barevný kruh. Protichůdné barvy často mohou být doplňkové, jako například odstíny zelené a fialové spolu dobře fungují.

  • Jaký je nejjednodušší způsob, jak vnést barvu do prostoru?

Umělecká díla na zdi a dekorativní předměty jako vázy jsou moje volba, když hledám způsob, jak snadno zvýšit množství barev v prostoru. Mám ráda, že vázy od KLIMCHI jsou skvělou volbou pro přidání textury i barev do prostoru zároveň. Vázy jsou tak krásné, že mohou stát samy o sobě, i když v nich nejsou žádné květiny. V podstatě je váza samotná krásným uměleckým dílem a barevným předmětem zájmu. Pokud jde o umělecká díla na stěnách, jako abstraktní umělkyně a designérka, ráda vytahuji barvy ze svého dekoru a vytvářím abstraktní obraz na jejich základě. Tím vytvářím skvělý vlastní vzhled! Můj návrh je minimálně jedno umělecké dílo na každou místnost, jinak by místnost mohla vypadat nedokončeně. 

  • Co byste doporučila úplnému začátečníkovi v oblasti interiérového designu?

Zmiňovala jsem, že je důležité zajistit, aby v každém prostoru byl alespoň nějaký prvek uměleckého díla na zdi, ale k tomu bych také přidala dekorace s rostlinami a zelení. Rostliny v prostoru oživují pokoj! Vždy, když jsem dokončila prostor s dekorem a nábytkem ale bez rostlin, vypadalo to, jako by něco chybělo. Kombinování rostlin různých výšek, které jsou spojeny se stylovými květináči, je vždy nejlepší finální dotek a je to jednoduchý přídavek, který může začátečník zvládnout.

  • Proč jste si vybrala kousky KLIMCHI pro svou přestavbu ložnice? A proč právě tyto dvě barvy?


Hledala jsem dokonalou vázu asi týden, než jsem našla vybrané kousky od KLIMCHI. Už od začátku jsem věděla, že chci texturovanou vázu, takže když jsem narazila na slavné Hobnail vázy od KLIMCHI, věděla jsem, že jsem na správném místě. Textura byla tak nápadná a KLIMCHI měl na výběr fantastickou škálu barev. Prostor, který jsem zdobila, měl dramatické tmavě tyrkysové závěsy, takže jsem věděla, že chci vázu KLIMCHI v tmavě modrých tónech. Pro svou druhou vázu jsem vybrala vázu ve tvaru vejce ve světle modré barvě. Barva je krásná a můžete vidět jemné změny odstínu světle modré v závislosti na osvětlení. Tato světle modrá váza měla být umístěna v oblasti, která vyžadovala jemnější dekor. Byla jsem tak šťastná, když mi dorazily vázy KLIMCHI. Předčily má očekávání. Řemeslná kvalita a bohaté barvy KLIMCHI jsou přesně to, co jsem si představovala!

Jacquin Headen – Umělkyně a interiérová designérka – www.InteriorsbyJacquin.com

Instagram: www.Instagram.com/InteriorsbyJacquin

Fotografie: Esther Huynh 


KLIMCHI, Interior designer, Jacquin HeadenKLIMCHI, Interior designer, Jacquin HeadenKLIMCHI, Interior designer, Jacquin Headen