KLIMCHI je především o emocích a přinášení nových funkčních designů do vašich domovů a životů. Doufáme, že oceníte vysokou úroveň řemeslného umění a lásky, které vkládáme do každého produktu, který vyrábíme.

Naše sklo by se mělo stát součástí vašich klidných rodinných chvilek při sklence vašeho oblíbeného nápoje. Vše budujeme na tradici sahající až k počátku minulého století. Veškeré výrobky KLIMCHI jsou ručně vyráběny ve městečku Kamenický Šenov, jež je považováno za Mekku českého sklářství a stalo se kolébkou světově proslulého sklářství a designu. České sklo zaručuje punc kvality a řemeslného umění, které byste jen těžko hledali někde jinde.

 Historie sklářství v naší sklárně a Kamenickém Šenově sahá až do 16. Století, kdy místní občané hledali nové cesty, jak zajistit svou rodinu, jelikož hornaté okolí plné lesů nebylo k farmaření ideální. Začali tedy experimentovat se sklem, které se v následujících staletích stalo příznačným pro místní region. Zručnost místních se zlepšovala a rychle se rozšířila sláva o vysoce kvalitním skle, které se zde vyrábí.

 Po připojení na železnici v roce 1886 začala v Kamenickém Šenově nová éra, která přinesla první průmyslovou výrobu a umožnila stavbu města. Šenovu byla udělena městská práva roku 1900 Františkem Jozefem I. A naše sklárna byla založena 5 let poté, což jí činí druhou nejstarší sklárnou ve měste (nejstarší stále fungující sklárnou). Francoužští inženýři, jež se podíleli na stavbě Eiffelovy veže, byli pozváni aby navrhli a konstruovali ocelovou “kostru” sklárny a po více než 100 letech tak tato budova patří k nejkrásnějším historickým památkám regionu.

 Od roku 1905 se naše skleněné výrobky proslavily svou nadčasovostí a vysokou kvalitou. V produktech je také promítnuta blízká spolupráce s umělci a tvůrci a veškerá lidská snaha, jež spoluvytvaří každý kus. Na připomenutí principů a zásad Antonína Jílka je velkým písmem napsáno jeho příjmení na komínu sklárny, který je vidět z širšího okolí. Pokračujeme hrdě a pevně ve sklářském odkazu odkazu, jež byl v tomto regionu započat.