POZNEJTE: @HOMEINHEIDELBERG - CESTA ZA STYLEM A INSPIRACÍ

Instagram je úžasná platforma, kde můžete potkat a seznámit se s úžasnými a talentovanými lidmi. Jedním z takových spojení, které jsme navázali, je profil Home in Heidelberg Studio, který založil Danilo Floreani a Paolo Amerio. Objevili jsme společnou vášeň pro interiérový design a začali spolupracovat. Danilo a Paolo to popsali jako lásku na první pohled! Jejich vlastními slovy:

"Rozhodnutí spolupracovat přišlo přímo, téměř naléhavě. Chtěli jsme objevovat více o vašem světě a vizi a převést to do našeho způsobu vnímání prostředí a stylizace. Od té doby nemůžeme přestat ukazovat vaše kousky - jsou příliš krásné, než abychom se o ně nedělili s naší komunitou."

Danilo a Paolo vytvořili mnoho krásných a ohromujících aranžmá s naším sklem ve svém krásném domově, které zveřejňují na svém Instagramu. Požádali jsme je o krátký rozhovor a jsme nadšeni, že souhlasili a můžeme Vám tak představit jejich práci.

První příspěvek v rámci naší spolupráce na jejich Instagramu vám může být povědomý. Vytvořili jarní stolní aranžmá, které nás zcela okouzlilo!

Rozhovor

Naše první otázka byla zaměřena na jejich interiérový styl. Jak byste jej popsali a kde jste jej objevili?

Danilo and Paolo: "Náš byt slouží jako neutrální, ale rafinované scénické pozadí, schopné pojmout jakýkoli typ produktu a nábytku. Usilujeme o detailní krásu, čistou rovnováhu a nehmotnou harmonii s cílem zachytit skrytou poezii prostoru a odhalit jeho hlubokou podstatu. Náš interiérový styl není snadné označit: ačkoli naše základna má kořeny ve skandinávském designu, barvy jsou pro nás nesmírně důležité, protože odrážejí 'joie de vivre' (francouzský výraz znamenající 'radost ze života'), což je naše motto jako jednotlivců i jako páru."

Který designový kousek je váš nejoblíbenější? Který máte na svém seznamu přání? Který je nejméně oblíbený?

Danilo and Paolo: "Máme několik výjimečných kousků, které jsou pro nás nesmírně drahé:

Wisteria
Velký obraz na plátně od japonské umělkyně Mitsuko Hoshino. Je to umělecké dílo, které vychází z malířského jazyka, který plyne do jemné poezie; dialogu nuancí, tvarů a výzkumu, který vás může jen ohromit, uchvátit a okouzlit. Jsme v úzkém kontaktu s @mitsuko_hoshino již několik let, navštěvujeme její výstavy a diskutujeme o její práci. Od prvního okamžiku jsme byli uchváceni jejím jemným a bezchybným jazykem, majestátním a zároveň pokorným a tichým, schopným mluvit k srdci a harmonicky vibrovat do hloubky. 'Wisterii' jsme spatřili viset na chodbě Mitsuko soukromého domu před několika lety a od té doby o ní sníme. 

CHI / tre - závěsné lampy od Lieblingslicht
Tyto lampy jsme si zakoupili ještě před koupí našeho bytu a zůstaly v krabici více než rok, než byly pověšeny. Byla to láska na první pohled a my jsme jim nemohli odolat. Tři skleněné koule jsou umístěny v různých výškách, osvětlují se navzájem a zvýrazňují okouzlující hru světla. Dodávají našemu obývacímu pokoji teplou a útulnou atmosféru, a přesto zůstávají diskrétní a měkké a zároveň výrazné.

Ribbon - jídelní stůl od Bolia.com
Náš velký jídelní stůl, vyrobený z masivního bílého dubu, který může hostit až 12 lidí. Tento prostorný stůl jsme si koupili, protože jeho skandinávská estetika dokonale ladí s naší jednoduchou kuchyní a jeho čisté linie zvýrazňují eleganci a design, aniž by zastiňovaly detaily a nábytek vedle něj. Jíst s přáteli doma je vždy ten nejúžasnější svátek a kuchyně je jistě místnost, kterou nejčastěji používáme, když se scházíme s lidmi, které milujeme.

 

Na našem seznamu přání je určitě Quelle Fête Classique by Rotganzen - jednoduše pop artové dílo.

Nemáme žádný nejméně oblíbený kousek: i když jsou některé kousky ukryté ve skříních, stále jsou pro nás velmi drahé kvůli jejich příběhu a vzpomínkám, které přinášejí."

Jakou radu byste dali našim čtenářům pokud se snaží najít svůj styl?

Danilo and Paolo: "Hrajte si, přestavujte, zkoušejte... A začněte znovu. Čtěte knihy a časopisy, choďte na výstavy, sledujte filmy, navštěvujte různé prostory - všechno může posloužit jako zdroj inspirace pro nalezení stylu, který dokonale odráží, kdo jste."

Kdo vás inspiruje, koho sledujete pro nápady?

Danilo and Paolo: "Neustále se držíme aktuálních trendů a produktů prostřednictvím online magazínů, knih o interiérovém designu a prohlížení Instagramu. Inspiraci čerpáme z různých zdrojů, jako jsou muzea, výstavy, obchody, cestování, veletrhy, filmy, knihy a podobně. Také příroda hraje velkou roli v tom, jak vnímáme interiérový design: různé roční období označují stále se měnící způsob, jak se díváme na detaily, snažíme se nechat prosvítit podstatu plynoucího času a znovu vytvářet tento pocit v každém koutě našeho domova."

Velké díky klukům z @homeinheidelberg za rozhovor. Nezapomeňte sledovat jejich Instagram, aby Vám neunikl žádný nový příspěvek!
Fotografie: Danilo Floreani